Αποτελέσματα 2ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού κατά του Καπνίσματος

Λογότυπο διαγωνισμού κατά του καπνίσματος

Ολοκληρώθηκε ο 2ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός κατά του Καπνίσματος, ενημερωτικό υλικό για τον οποίο είχε αναρτηθεί στις 24/10/2014 και 22/10/2014. Χιλιάδες μαθητές έστειλαν με τα έργα τους ένα ηχηρό μήνυμα κατά του καπνίσματος. Ευχαριστούμε τη μαθήτρια Αγγέλα Πανούσου που συμμετείχε από το Γυμνάσιο Καρλοβασίου, συγχαίρουμε όλους τους μαθητές Πανελληνίως που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα του Κέντρου Έρευνας Καπνίσματος και Καρκίνου του Πνεύμονος και την Αγγελική Μιχελή από το Γυμνάσιο Πυθαγορείου Σάμου, που έλαβε το 3ο βραβείο για το έργο της στην κατηγορία των γυμνασίων. Ελπίζουμε να βρεθούν και άλλοι μιμητές τα επόμενα χρόνια σε αυτή τη μάχη.

Τα αναλυτικά αποτελέσμα έχουν αναρτηθεί εδώ.