Διακριθέντες στον 2ο Πανελλήνιο Ανοικτό Ατομικό Διαγωνισμό Σκακιστικού Σκίτσου

Η Αγγέλα – Μαρία Πανούσου, μαθήτρια της Γ τάξης του Γυμνασίου Καρλοβασίων, βραβεύτηκε ως 3η στην κατηγορία των Γυμνασίων, για το σχέδιό της με θέμα τον Bobby Fischer.

Ο 2ος Πανελλήνιος Ανοικτός Ατομικός Διαγωνισμός Σκακιστικού Σκίτσου πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια των εκδηλώσεων μνήμης του Καλαβρυτινού Ολοκαυτώματος από τον Σκακιστικό – Επιμορφωτικό Όμιλο Καλαβρύτων Επαρχίας, το διήμερο 5 και 6 Δεκεμβρίου 2014.

Η μαθήτριά μας ξεχώρισε ανάμεσα σε συνολικά 145 δημιουργίες (αύξηση 43,45% από πέρυσι), από 22 σχολεία και σχολές Πρωτοβάθμιας – Δευτεροβάθμιας – Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης από πολλά μέρη της Ελληνικής Επικράτειας, καθώς και από 26 ιδιώτες, επαγγελματίες και καλλιτέχνες. Παρακάτω το σχέδιό της με θέμα τον Bobby Fischer, που πήρε το 3ο βραβείο στην κατηγορία των Γυμνασίων.

Bobby Fischer

Εικόνα 1 από 1

"Bobby FIscher" της Πανούσου Αγγέλας - Μαρίας 3ο βραβείο,κατ. Γυμνασίων 2ο Πανελλαδικός Ανοικτός Ατομικός Διαγωνισμός Σκακιστικού Σκίτσκου

Αναλυτικό άρθρο έχει δημοσιεύσει η εφημερίδα Έθνος.