«Σα σήμερα στη μουσική». 2ο επεισόδιο από το αποθετήριο μαγνητοσκοπημένων εκπομπών της ομάδας European School Radio του ΠΣΔ

gymKarlov-SanSimeraStiMousiki-poster-internetSafeΤο δεύτερο επεισόδιο της εκπομπής “Σα Σήμερα Στη Μουσική” παίζει 08:00 – 16:00, από τη Δευτέρα 12 Φεβρουαρίου 2015. Για όσους το έχασαν ήρθε η ώρα να το ακούσουν από το αποθετήριο μαγνητοσκοπημένων εκπομπών του European School Radio ? του Πρώτου Μαθητικού Ραδιοφώνου.

Σε αυτό το επεισόδιο, μπορείτε να ακούσετε τραγούδια και ιστορία για τους: Divinyls, Dream Theater, Klaxons. Στο μικρόφωνο και στις μουσικές επιλογές για τη ραδιοφωνική ομάδα του Γυμνασίου Καρλοβασίων η Αγγέλα Μαρία.

Το αποθετήριο περιέχει βίντεο και μουσικές από εκπαιδευτικές εκδηλώσεις όλων των σχολικών μονάδων και βασίζεται στην υπηρεσία Βίντεο Κατά Απαίτησης (Video On Demand) του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου.

Η εκπομπή θα μεταδίδεται τις καθημερινές, μεταξύ 08:00 ? 16:00, στις αλλαγές της ώρας. (8, 9, 10 ακριβώς κ.ο.κ.). Θα ξαναπαίζει τις ίδιες ώρες για τουλάχιστον 15 μέρες ακόμη.

Μείνετε συντονισμένοι και για τη συνέχεια.