Τελετή λήξης για τη δράση «Μαραθώνιος Βικιπαίδειας για την 25η Μαρτίου με επίκεντρο το Εθνικό Ιστορικό Μουσείο»

Λογότυπο ΒικιπαίδειαςΑύριο στις 12.00 θα πραγματοποιηθεί η τελετή λήξης για τη δράση «Μαραθώνιος Βικιπαίδειας για την 25η Μαρτίου με επίκεντρο το Εθνικό Ιστορικό Μουσείο». Το Γυμνάσιο Καρλοβασίων είναι ανάμεσα στα σχολεία που θα βραβευτούν και θα επιχειρήσουμε από τις 12.00 – 14.00 να είμαστε σε ζωντανή εξ? αποστάσεως σύνδεση με το Εθνικό Ιστορικό Μουσείο.

Ευπρόσδεκτοι, αν θέλουν να πάρουν μία ανάσα από το διάβασμά τους, είναι όχι μόνοι οι μαθητές της ομάδας που εργάστηκαν για τη συγκεκριμένη δράση του Μαραθωνίου της Βικιπαίδειας για την 25η Μαρτίου, αλλά όλοι οι μαθητές του Εργαστηρίου Ψηφιακής Δημιουργίας.

Ακολουθεί αναλυτικό πρόγραμμα της τελετής βράβευσης, ενώ όσοι δε θα μπορέσουν να παρευρεθούν μπορούν να δοκιμάσουν να παρακολουθήσουν την τηλεδιάσκεψη.