Εκδήλωση της Λέσχης Ανάγνωσης ΥΠΑΤΙΑ για την ολοκλήρωση μελέτης της Φάρμας των Ζώων του Τζώρτζ Όργουελ

Σας προσκαλούμε στην εκδήλωση της Λέσχης Ανάγνωσης του Σχολείου μας που θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα εκδηλώσεων του Γυμνασίου Καρλοβασίων το Σάββατο 25 Ιανουαρίου 2014 και ώρα 18.30 το απόγευμα.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ

• Καλωσόρισμα από την κ. Γιώτα Βαρσαμή (φιλόλογο και υπεύθυνη της Λέσχης Ανάγνωσης).
  • Απονομή διπλωμάτων στους μαθητές που ολοκλήρωσαν την Ώρα του Κώδικα κατά την Computer Science Education Week του Code.org, από τον Δημήτριο – Αδαμάντιο Δρίτσα (καθηγητή πληροφορικής).
  • Παρουσίαση του Τζωρτζ Όργουελ από τον Αλέξανδρο Σαράντου.
  • Περίληψη της Φάρμας των Ζώων και παρουσίαση μαθητικών εργασιών κατά την ανάγνωση του βιβλίου, από τη Δήμητρα Δημοπούλου.
  • Προβολή της ταινίας η «Φάρμα των Ζώων«