Διάκριση στον 2ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φιλαναγνωσίας και στιγμιότυπα από την τελετή λήξης

Ο μαθητής της Β τάξης του Γυμνασίου μας, Νικόλας Χατζηνικήτας, βραβεύτηκε με το βραβείο φιλαναγνωσίας στην κατηγορία μυθιστορήματος αστροφυσικής, για την πράξη φιλαναγνωσίας του μυθιστορήματος «Ο Πρίγκιπας των Νεφών», του Κριστόφ Γκαλφάρ, που παρουσιάσαμε σε χτεσινό άρθρο.

Μπορείτε να διαβάσετε αναλυτικό δελτίο τύπου, με όλα τα βραβεία, τα σχόλια και την αποτίμηση του 2ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Φιλαναγνωσίας της Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης. Επίσης μπορείτε να επισκεφθείτε το διαδικτυακό κανάλι στο YouTube του Ομίλου Αριστείας Φιλαναγνωσίας και Σχολικής Βιβλιοθήκης της Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης και να παρακολουθήσετε τμηματικά όλα τα βίντεο της σχετικής playlist από την τελετή λήξης.

Ακολουθεί το απόσπασμα που αφορά τα Γυμνάσια.