Πρόσκληση για συγγραφή βιβλιοκριτικών και παρουσιάσεων

bookreaders-logoΟι καλοκαιρινοί μήνες ανήκουν πρώτα από όλα στις διακοπές και την ξεκούραση. Όμως για κάποιους βιβλιοφάγους ή έστω βιβλιόφιλους σημαίνουν μεταξύ άλλων και χρόνο για ανάγνωση λογοτεχνικών βιβλίων.  Σας θυμίζουμε ότι στην ιστοσελίδα μας υπάρχει αποθετήριο βιβλιοκριτικών, όπου μπορείτε να βρείτε κάποια ενδιαφέρουσα πρόταση βιβλίου για τις διακοπές σας.

Επίσης προσκαλούμε τα μέλη της μαθητικής και εκπαιδευτικής μας κοινότητας να συνεισφέρουν στο αποθετήριο, γράφοντας τη δική τους βιβλιοπαρουσίαση. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το πρότυπο βιβλιοκριτικής (.odt – Libre Office Writer) ή (.doc – Microsoft Office Word) που χρησιμοποιούμε στους διαγωνισμούς φιλαναγνωσίας της Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης ή να το χρησιμοποιήσετε τμηματικά απαντώντας σε συγκεκριμένες ερωτήσεις ή να γράψετε την κριτική σας με δικό σας ύφος. Καλή συνέχεια.