«Κι όμως μπορώ» – Βραβείο Α ρόλου κοριτσιού & αγοριού στο 3ο φεστιβάλ CINEμάθειας στην κατηγορία μυθοπλασίας Λυκείων

Εκ παραδρομής δεν αναφερθήκαμε στην ταινία «Κι όμως μπορώ» του 1ου και 2ου ΓΕ.Λ. Χίου με την οποία κλείνουμε την ομάδα των βραβευμένων ταινιών μυθοπλασίας λυκείων του 3ου φεστιβάλ CINEμάθειας Χίου. Η ταινία με υπεύθυνες καθηγήτριες τις Δ. Πουπάλου, Ι. Σιαμαντζιούρα τιμήθηκε με:

• Βραβείο Α? ρόλου κοριτσιού: Στην Ολίνα Παπαδέα, μαθήτρια του 2ου ΓΕ.Λ. Χίου και
  • Βραβείο Α? ρόλου αγοριού: Στον Αλέξανδρο Μεταξά, μαθητή του 1ου ΓΕ.Λ. Χίου

Η ταινία μιλά για ένα νεαρό αγόρι που αρνείται να ακολουθήσει τα όνειρα και τον δρόμο που έχουν χαράξει οι γονείς του για αυτόν. Απολαύστε την από το κανάλι της υπεύθυνης σχολικών δραστηριοτήτων Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Χίου, Στέλλας Τσιροπινά.