Στιγμιότυπα από την εκδήλωση της λέσχης ανάγνωσης ΥΠΑΤΙΑ για τη Φάρμα των Ζώων

Το περασμένο Σάββατο 25 Ιανουαρίου 2014 πραγματοποιήθηκε η πολύπλευρη εκδήλωση της λέσχης ανάγνωσης «ΥΠΑΤΙΑ» για να παρουσιαστεί το έργο των μαθητών και να ολοκληρωθεί η μελέτη του βιβλίου «Η Φάρμα των Ζώων» του Τζωρτζ Όργουελ, με τους γονείς των μαθητών αλλά και άλλους ενδιαφερόμενους να ανταποκρίνονται στην πρόσκλησή μας.

Αρχικά η κα. Βαρσαμή, φιλόλογος και υπεύθυνη της Λέσχης Ανάγνωσης προλόγισε την εκδήλωση.

Ακολούθως, πραγματοποιήθηκαν οι απονομές διπλωμάτων και πιστοποιητικών συμμετοχής στους μαθητές που ολοκλήρωσαν την Ώρα του Κώδικα κατά την Computer Science Education Week του Code.org, από τον Δημήτριο ? Αδαμάντιο Δρίτσα (καθηγητή πληροφορικής) και το διευθυντή κο Σοφούλη.

Ακολούθως μαθητές της Λέσχης Ανάγνωσης μίλησαν για τον Τζωρτζ Όργουελ, παρουσίασαν εργασίες εμπνευσμένες από την ανάγνωση της Φάρμας των Ζώων.

Τέλος, η εκδήλωση ολοκληρώθηκε με προβολή της ταινίας: Η Φάρμα των Ζώων.