Βράβευση της Λέσχης Ανάγνωσης «ΥΠΑΤΙΑ» από τον Κύκλο του Ελληνικού Παιδικού Βιβλίου

ibby           Το Ελληνικό Τμήμα της ΙΒΒΥ ? Κύκλος του Ελληνικού Παιδικού Βιβλίου, αναγνωρίζοντας την έμπρακτη και αποτελεσματική συμβολή σας στην προώθηση της παιδικής λογοτεχνίας, με ιδιαίτερη χαρά απονέμει το βραβείο σε σχολείο, βιβλιοθήκη ή άλλο φορέα που καλλιεργεί την αγάπη για το παιδικό/νεανικό βιβλίο με τη χρήση των νέων τεχνολογιών και κυρίως μέσω του διαδικτύου, προς τιμήν του Κυριάκου Παπαδόπουλου, στη Λέσχη ψηφιακής δημιουργίας της Λέσχης Ανάγνωσης «ΥΠΑΤΙΑ» του Γυμνασίου Καρλοβασίων http://gym-karlov.sam.sch.gr για το 2016. Το βραβείο αθλοθετούν οι εκδόσεις ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, με έπαθλο βιβλία αξίας 300 ευρώ. Ελπίζουμε πως το βραβείο αυτό θα αποτελέσει για εσάς έναυσμα για ακόμη περισσότερες δράσεις φιλαναγνωσίας.
Η απονομή του βραβείου θα πραγματοποιηθεί στην ετήσια γιορτή του Ελληνικού Τμήματος της ΙΒΒΥ για την Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου, το Σάββατο 2 Απριλίου 2016 (δείτε την πρόσκληση). Θερμά συγχαρητήρια!