2ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Ταινιών Μικρού Μήκους Δ.Δ.Ε. Β’ Αθήνας «Filmmakers 2018… Οι μαθητές κινηματογραφούν»

Camera Icon Open Clip ArtO   Διαγωνισμός   περιλαμβάνει  τις  παρακάτω  τρεις κατηγορίες:

Α. Ταινία  μυθοπλασίας

Β. Ταινία  ντοκιμαντέρ

Γ. Tαινία  Ελεύθερης  Καλλιτεχνικής Έκφρασης ( Video Clip, Video ArtVideo  DanceAnimation )

Καταληκτική ημερομηνία ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ στο Διαγωνισμό : ΠΕΜΠΤΗ 11/01/2018 και ΩΡΑ 23.59
Καταληκτική ημερομηνία ΥΠΟΒΟΛΗΣ των ψηφιακών παραγωγών όλων των κατηγοριών μέχρι  και ΤΕΤΑΡΤΗ 14/02/2018 και ΩΡΑ 15.00.

Η συμμετοχή στο διαγωνισμό είναι δωρεάν. H  προβολή των βραβευμένων ταινιών και η  απονομή θα πραγματοποιηθεί   στις  21 Απριλίου  2018 στο  Θέατρο του Κολλεγίου Αθηνών- Κολλεγίου Ψυχικού του Ελληνοαμερικανικού Εκπαιδευτικού Ιδρύματος.

Αναλυτικές πληροφορίες στο: http://filmmakers2018.blogspot.gr