Επιτυχόντες Πανελλήνιων Μαθηματικών Διαγωνισμών 2017-2018

Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία

Οι ακόλουθοι μαθητές του Γυμνασίου Καρλοβασίου επέτυχαν στον 78ο Πανελλήνιο Μαθηματικό Διαγωνισμό «Θαλής» (2017 – 2018):

• Δημόπουλος Ειρηναίος (Β’ Γυμνασίου)
  • Λάμπρου Ναταλία (Β’ Γυμνασίου)
  • Σκοπιανού Κλεοπάτρα (Β’ Γυμνασίου)
  • Σοφούλη Αυγουστίνα (Β’ Γυμνασίου)

Μπορείτε να βρείτε τα θέματα του διαγωνισμού για όλες τις τάξεις (Β’ Γυμνασίου – Γ’ Λυκείου), στον ακόλουθο σύνδεσμο: http://www.hms.gr/?q=node/1276,

ενώ στους επιτυχόντες του 3ου Μαθηματικού Διαγωνισμού «Πυθαγόρας ο Σάμιος» για μαθητές της Α’ Γυμνασίου του νομού Σάμου συγκαταλέγονται οι ακόλουθοι μαθητές μας:

• Μεταφτσής Δημήτρης
  • Μάνος Δημήτρης
  • Μουσάι Ορέστης
  • Γεροντή Λένα
  • Κατσούρης Παναγιώτης
  • Σκούρα Μαρία – Ευαγγελία
  • Βαγενά Ευαγγελία – Μελίνα
  • Παπαρίζου Αναστασία – Ραφαηλία
  • Μπάλι Άντζελο
  • Τακτικού Ανδριάνα

Όλοι οι παραπάνω μαθητές θα βραβευτούν σε ειδική τελετή που θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα τελετών του Δημαρχείου στο Καρλόβασι, την Κυριακή 21η Ιανουαρίου 2018, στις 18:00.

Συγχαρητήρια και πάλι και τις ευχές μας για υγεία και πρόοδο.