Πανελλήνιος Διαγωνισμός Δημιουργικής Γραφής «Κολλημένος στο Διαδίκτυο; Ποτέ!!!»

Κολλημένος στο Διαδίκτυο; Ποτέ!Το Μουσείο Επιστημών και Τεχνολογίας (ΜΕΤ) του Πανεπιστημίου Πατρών προκηρύσσει Πανελλήνιο Διαγωνισμό Δημιουργικής Γραφής με θέμα: «Κολλημένος στο Διαδίκτυο; Ποτέ!!!»

Στόχος του διαγωνισμού είναι να συμβάλλει στην πρόληψη του Εθισμού στο Διαδίκτυο, θέτοντας τη δημιουργική γραφή στην υπηρεσία της ευαισθητοποίησης των μαθητών.

Οι μαθητικές ομάδες Γυμνασίων μπορούν να λάβουν μέρος με:

• Εικονογραφημένο παραμύθι / ιστορία
  • Θεατρικό

Η διορία υποβολής των έργων εκπνέει στις 31 Μαρτίου 2018. Αναλυτικές πληροφορίες για τον τρόπο συμμετοχής, τα βραβεία και τον τρόπο εργασίας μπορείτε να βρείτε στο πλήρες κείμενο της προκήρυξης όπως και να κατεβάσετε την αίτηση συμμετοχής.