Μαθητικό Φεστιβάλ Γυμνασίου Καρλοβασίων 2014

Από Κυριακή 22/6/2014 – Τετάρτη 25/6/2014 θα πραγματοποιείται πολυθεματικό πολιτιστικό φεστιβάλ με θεατρικά δρώμενα και εκθέσεις από εργασίες μαθητών που μετείχαν σε πολιτιστικά προγράμματα του σχολικού έτους 2013 – 2014. Για περισσότερες ενημερώσεις της τελευταίας στιγμής ανατρέξτε στη σελίδα του δρώμενου στο Facebook “Μαθητικό Φεστιβάλ Γυμνασίου Καρλοβασίων“.

Αφίσα Μαθητικού Φεστιβάλ Γυμνασίου Καρλοβασίων

Αναλυτικό πρόγραμμα

1. ΚΥΡΙΑΚΗ 22/6/2014
    COMPUTER SCIENCE DAY
    18.30 – 19.40: Έκθεση Μαθητικών Εργασιών Πληροφορικής
    19.45 – 20.15: Εργαστήριο “Code Your Own Flappy Game”
    20.30 – 21.30: Εργαστήριο “Προσθήκη Άρθρων σε ιστοσελίδες βασισμένες σε WordPress”
    (εξαιτίας του περιορισμένου αριθμού θέσεων των εργαστηρίων δηλώστε συμμετοχή στο email του καθηγητή πληροφορικής του Γυμνασίου Καρλοβασίων Δρίτσα Δημήτριο – Αδαμάντιο στο ddrits [παπάκι] sch [τελεία] gr. Για το εργαστήριο “Code Your Own Flappy Game” θα δοθεί προτεραιότητα σε μαθητές, ενώ για το εργαστήριο εκπαιδευτικών για WordPress θα δοθεί προτεραιότητα στους εκπαιδευτικούς του Γυμνασίου Καρλοβασίων.) Υπεύθυνος: Δρίτσας Δημήτριος – Αδαμάντιος
  2. ΔΕΥΤΕΡΑ 23/6/2014
    All the world’s a stage … (W.Shakespeare)
    21.00
    Η θεατρική ομάδα της Αγγλικής γλώσσας του Γυμνασίου Καρλοβασίων σας προσκαλεί σε μία παράσταση – παρουσίαση, όπου τον πρωταγωνιστικό ρόλο δεν τον έχει η γλώσσα ή τα σκηνικά, αλλά ο ρυθμός και η ομορφιά των νοημάτων.
    Μια παρέα παιδιών παίζουν ένα θεατρικό παιχνίδι, όταν ξαφνικά ακούγεται το όνομα του Shakespeare! Μα ποιος είναι τέλος πάντων αυτός ο Shakespeare;
    Υπεύθυνες καθηγήτριες: Ζαχαριάδου Αλεξάνδρα, Ζαχαριάδου Χρυσάνθη, Παλαβούζη Μαρία
  3. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΤΑΡΤΗΣ 25/6/2014

– Απονομή πιστοποιητικών στους συμμετέχοντες μαθητές.
    – Απονομή βραβείων στους μαθητές που συμμετείχαν σε δράσεις φιλαναγνωσίας.
    – Δραματοποιημένη παρουσίαση του έργου “Ο μέτοικος και η συμμετρία” του Τεύκρου Μιχαηλίδη από τη θεατρική ομάδα της λέσχης.

Υπεύθυνοι καθηγητές

Βαρσαμή Παναγιώτα