«Υδάτινη Αρπαγή» – βραβείο στην Κλεοπάτρα Σκοπιανού στον 10ο Πανελλήνιο Μαθητικό Λογοτεχνικό Διαγωνισμό

Η μαθήτρια Κλεοπάτρα Σκοπιανού της Β’ τάξης του Γυμνασίου Καρλοβασίων, διακρίθηκε στον 10ο Πανελλήνιο Μαθητικό Λογοτεχνικό Διαγωνισμό, που διοργανώνεται από το Μορφωτικό Όμιλο Πετρούπολης και διεξάγεται υπό την αιγίδα της UNESCO.

Το βραβείο της Κλεοπάτρας συνοδεύεται από το ακόλουθο συγχαρητήριο μήνυμα: « Τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου του Ομίλου μας καθώς και η επιτροπή βαθμολόγησης συγχαίρουν την παραπάνω εκκολαπτόμενη λογοτέχνη για τη διάκρισή της και της εύχονται καλή πρόοδο στα ελληνικά γράμματα και σε ό,τι δημιουργικό προάγει θετικά τη σκέψη της».

Marko Blazevich at Unsplash

Το διήγημα «Υδάτινη Αρπαγή» για το οποίο βραβεύτηκε μπορείτε να το βρείτε από τον προηγούμενο σύνδεσμο, καθώς μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων του διαγωνισμού έχει δημοσιευτεί και στο προσωπικό ιστολόγιο της Κλεοπάτρας.