Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία – Πρόσκληση.

Έχουμε τη χαρά να σας προσκαλέσουμε στην τελετή βράβευσης των μαθητών του νομού Σάμου οι οποίοι διακρίθηκαν στους διαγωνισμούς Μαθηματικών που διεξήχθησαν υπό την αιγίδα της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας. Συγκεκριμένα θα βραβευτούν οι μαθητές:

• της Β΄, Γ΄ Γυμνασίου και Α΄, Β΄, Γ΄ Λυκείου που διακρίθηκαν στον Πανελλήνιο διαγωνισμό «Θαλής»
  • της Α΄ Γυμνασίου που διακρίθηκαν στον τοπικό διαγωνισμό «Πυθαγόρας ο Σάμιος»
  • της Ε΄ και ΣΤ΄ Δημοτικού που διακρίθηκαν στον Πανελλήνιο διαγωνισμό «Παιχνίδι και Μαθηματικά».

Η βράβευση θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 10 Φεβρουαρίου 2019, ώρα 18:30, στο αμφιθέατρο του Πυθαγόρειου ΓΕΛ Σάμου.

Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης θα γίνει αναφορά και στην ίδρυση του παραρτήματος της Ε.Μ.Ε. στη Σάμο.

Για να διαβάσετε την πρόσκληση πατήστε εδώ.